Căutăm tineri absolvenţi de Drept motivaţi să-şi dezvolte o carieră alături de noi în vanzare/consiliere client

  • Anunt expirat!
Bucuresti, Bucuresti
Juridic

Tip Full time
Experienta necesara Middle
Oferta financiara
Alte beneficii
Descriere WOLTERS KLUWER ROMÂNIA este parte a grupului multinaţional Wolters Kluwer, cunoscut pe piaţa internaţională ca unul dintre cei mai mari furnizori de informație specializată, produse şi servicii dedicate profesioniştilor.

Wolters Kluwer România a fost înfiinţată în 2005 şi oferă profesioniştilor din domeniul juridic şi economic din România atât produse tipărite și digitale, cât şi servicii şi soluţii software.

Suntem prezenți pe piață cu două game de produse – Sintact și iDrept –, baze de date complexe de legislaţie, doctrină şi jurisprudenţă disponibile online și offline şi cu o ofertă bogată de cărţi şi reviste de specialitate, publicate atât în format clasic, cât și în format digital.

Ca parte a grupului Wolters Kluwer, misiunea noastră este de a dezvolta şi oferi în România acele soluţii care vin în întâmpinarea nevoilor de informare ale specialiştilor români, utilizând criteriile şi valorile Wolters Kluwer.
Responsabilitati Eşti absolvent de Drept?
Eşti o persoană sociabilă, interacţionezi uşor cu cei din jurul tău, ştii să foloseşti PCul şi vrei să înveţi să vinzi?
Cauţi un job?
Noi te provocăm!

Ce aşteptări avem de la tine:
• Să ofertezi, sa urmareşti şi să finalizezi procesul de vanzare;
• Să gestionezi şi să menţii portofoliul de clienţi;
• Să atingi targetul de vânzări – vânzări către clienţi noi;
• Să îndeplineşti un numar stabilit de vizite zilnice la potenţiali clienţi;
• Să te perfectionezi continuu în ceea ce priveşte caracteristicile şi avantajele produselor existente şi a celor noi, din portofoliul firmei.
Cerinte Cerinţele noastre:
• Studii superioare: Dreptul un evantaj;
• Experienţă în vânzări directe de servicii constituie un avantaj;
• Abilităţi de prezentare a produselor companiei;
• Cunoştinţe operare PC;
• Cunoştinţe limba engleză;
• Foarte bune abilităţi de comunicare şi negociere, atitudine profesională;
• Abilitatea de a consilia clienţii şi de a raspunde întrebărilor/obiecţiilor acestora cu un înalt nivel de profesionalism;
• Punctualitate, gestionare bună a timpului de lucru, abilităţi de organizare şi follow-up;
• Motivat, energic, cu abilităţi de lucru într-un mediu aflat în continuă dezvoltare;
• Permis categoria B.
Limbi straine Engleza