Unit Manager-Agentia Iasi

  • Anunt expirat!
Publicat de Metropolitan Life
Iasi, Iasi
asigurari

Tip Full time
Experienta necesara Entry
Oferta financiara 5000
Alte beneficii Bonusuri
Descriere Un lider global in asigurari de viata si beneficii pentru angajati

Metropolitan Life este parte din MetLife, Inc., una dintre cele mai mari companii de asigurari de viata din lume. Infiintata în 1868, MetLife ofera, la nivel global, asigurari de viata, planuri de pensii, beneficii pentru angajati si servicii de administrare a activelor. Cu aproximativ 100 de milioane de clienti, MetLife are operatiuni deschise in aproape 50 de tari și detine pozitii de conducere in piete din Japonia, America Latina, Asia, Europa si Orientul Mijlociu.

In Romania, Metropolitan Life are peste 17 ani de activitate pe piata de asigurari de viata. 2 milioane de clienti beneficiaza de asigurari de viata si pensii private obligatorii oferite de Metropolitan Life la nivel local.

Responsabilitati

Realizarea obiectivelor lunare, trimestriale si anuale agreate pentru fiecare dintre indicatorii de
performanta;
- Recrutarea si selectarea continua de agenti;
- Livrarea training-urilor specific catre agenti;
- Pregatirea si prezentarea rapoartelor de activitate conform indicatorilor specificati;
- Evaluarea rezultatelor profesionale ale membrilor echipei si propunerea de actiuni de imbunatatire si
de dezvoltare corespunzatoare pentru acestia;
Cerinte Studii superioare finalizate;
- Minim 1 ani experienta in management de echipe si minim 5 agenti constitue avantaj;;
- Bune abilitati de comunicare si relationare;
- Personalitate sociabila, serioasa, motivata si orientata catre rezultate;
- Bune abilitati de operare PC
Oferta (bonusuri, beneficii)

Oportunitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-un domeniu complex
- Program de formare profesionala si training-uri periodice
-Instrumente de suport in activitatea de vanzare si recrutare
- Pachet atractiv de remunerare.
Va asteptam CV-ul ; Programare interviu, va sunam noi.
Limbi straine