Economist contabil

  • Anunt expirat!
Bucuresti, Bucuresti
Productie

Tip Full time
Experienta necesara Top
Oferta financiara
Alte beneficii
Descriere De la infiintarea sa in anul 2003, misiunea companiei Remat Holding este realizarea unui management integrat al deseurilor pe baza parteneriatelor pe termen lung.
In cadrul Remat Holding s-au investit, de la infiintare si pana in prezent, peste 40 de milioane de euro. Dezvoltarea companiei Remat Holding se bazeaza pe investitii facute in utilaje, echipamente si instalatii de ultima generatie, specifice activitatii pe care o desfasuram pe investitii in sistemul informational si nu in ultimul rand in cel personal adaptat nevoilor noastre.
Lucram in echipa, cu obiective si valori comune, si suntem in permanenta orientati catre performanta, autoperfectionare si autodepasire.
Echipa este foarte importanta pentru noi si o extindem in permanta cu noi colegi – studenţi, tineri profesionişti, specialişti sau manageri. Căutăm oameni care sunt capabili să dezvolte relatii de lunga durata, bazate pe incredere, au atitudine pozitiva si simtul responsabilitatii, competitivi, curajosi si cu spirit de initiativa.
Responsabilitati *Depunere declaratii fiscal;
*Intocmire bilant contabil;
*Calcul salarii;
*Verificarea facturilor si a documentelor justificative in vederea executari platilor;
*Efectuarea platilor prin programul de plati;
*Intocmirea registrului de casa;
*Inregistrarea documentelor in programul de contabilitate.
Cerinte *absolvent studii superioare de lunga durata in domeniul economic-contabilitate-OBLIGATORIU;
*minim 3 ani de evidenta contabila completa a unei firme;
*cunostinte avansate de utilizare a programelor Excel si Word;
*experinta in utilizarea programului Wizcount constituie avantaj;
*corectitudine si operativitate in efectuarea lucrarilor de serviciu.
Limbi straine Engleza