Junior Recruiter

  • Anunt expirat!
Publicat de UPA Solutions
bucuresti, Bucuresti
Altele

Detaliile jobului

Tip Full time
Experienta necesara Entry
Oferta financiara • pachet salarial motivant
Alte beneficii • training specializat • posibilitatea de dezvoltare profesionala
Descriere UPA Solutions isi mareste departamentul de recrutare si este in cautarea unui nou membru in echipa pentru postul de Junior Recruiter!
Responsabilitati • Postarea de anunturi de angajare
• Actualizarea bazei de date
• CV Screening
• Intervievare telefonica
• Interviuri face-to-face
• Evaluarea candidatului
• Selectie
• Intocmirea profilelor
• Mentinerea legaturii cu clientii
• Raportare catre supervizor si manager
Cerinte • experienta de minim 3 luni in recrutare
• absolvent de psihologie/ sociologie/ asistenta sociala
• Cunostinte de limba engleza nivel mediu
• Persoana energica, cu o atitudine pozitivă și cu dorință de a învăța
• Disponibilitatea de a se implica in proiecte diverse
• Excelente abilitati de comunicare: orala si scrisa; abilitatea de a adapta limbajul in functie de interlocutor
• Excelente abilitati de inter-relationare: integrarea rapida in echipa, stabilirea unei relatii profesioniste cu clientii
• Foarte bune abilitati organizatorice: o buna gestionare a responsabilitatilor si a timpului: task-oriented, deadline-oriented
• Atentie la detalii si imagine de ansamblu
• Flexibilitate, capacitate de adaptare
• Cunostinte operare PC: Word, Excel, Internet
Limbi straine
Absolvent al