IT HELPDESK JUNIOR

  • Anunt expirat!
Publicat de Rio Bucovina
Bucuresti, Bucuresti
IT / Telecomunicatii

Tip Full time
Experienta necesara Middle
Oferta financiara
Alte beneficii
Descriere În 2006 a luat fiinţă compania Rio Bucovina, cu capital 100% privat, având ca obiect principal de activitate îmbutelierea apei minerale naturale Bucovina, precum și productia băuturilor răcoritoare.
Pe lângă acestea, ulterior, societatea își divesifică gama de produse în zona distribuţiei, incluzând la momentul actual o serie largă de bunuri alimentare și nonalimentare.
Mărcile proprii comercializate de Rio-Bucovina sunt: Bucovina – apă minerală naturală plată și carbogazificată; La Vitta – apă de masă; Rio, La Vitta, Malibu, Bon Ton – băuturi răcoritoare carbogazoase; Golden Horse – băutură energizantă, La Vitta – produse alimentare. Rio Bucovina este unicul distribuitor în România pentru mărcile Zara (paste făinoase) și Becker’s Bester (suc natural de fructe).
Rio Bucovina a implementat și certificat un sistem de management integrat: calitate – mediu – siguranţa alimentului, conform ISO 9001: 2008, ISO 14001: 2009 si ISO 22000: 2005, în parteneriat cu organismul german de certificare TUV CERT, prin TUV HESSEN.
Responsabilitati

- Asigurarea primului nivel de suport tehnic IT.
- Centralizarea problemelor aparute pe linie de IT.
- Diagnosticarea si depanarea problemelor hardware minore ale echipamentelor IT (desktop-uri, notebook-uri si imprimante).

Beneficii:

- Oportunitati de dezvoltare profesionala si personala.
- Mediu de lucru specific unei companii cu puncte de lucru in alte orase din tara.
- Echipa tanara si performanta.
Cerinte

- Absolvent al unei facultati cu profil tehnic (Automatizari si Calculatoare, Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei, Informatica, Matematica - Informatica) constituie un avantaj;
- Nivel mediu de cunostinte despre retele, echipamente, protocoale si servicii de retea.
- Cunostinte medii sau avansate de instalare, configurare si troubleshooting sisteme de operare Windows (Windows XP, Windows 7, Windows 8).
- Cunostinte avansate de instalare, configurare si troubleshooting pentru suita MS Office.
- Cunostinte hardware (troubleshooting si functionalitate) pentru calculatoare si imprimante.
- Abilitati de analiza, planificare si prioritizare a activitatilor.
- Abilitati foarte bune de comunicare si de lucru in echipa.
- Receptivitate la cererile utilizatorilor.
- Disponibilitate la program prelungit si deplasari.
- Rezistenta la stres.
Limbi straine Engleza