INGINER CALITATE PROCES

  • Anunt expirat!
Publicat de LEONI
Pitesti, Arges
Productie

Detaliile jobului

Tip Full time
Experienta necesara Middle
Oferta financiara
Alte beneficii
Descriere Bine ați venit la Grupul Mondial LEONI - Producator de cablaje si sisteme de cablaje, cu aproximativ 100 de locatii in 33 de tari in lume si peste 62.000 de angajati. Produsele noastre au diverse aplicari - în automobile, calculatoare și dispozitive de uz casnic.
Printre clienții noștri din industria auto se numără companii bine-cunoscute, cum ar fi Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, General Motors, Land Rover, Mercedes-Benz, Porsche, Peugeot, Renault, Nissan, Rolls Royce, VW si altele.
LEONI în România: Cu peste 9.300 de angajați, suntem unul dintre angajatorii de top din industria auto românească. Cu fabrici de productie în Arad (din anul 1999); Bistrița (din anul 2002) și Pitești (din anul 2005) ne aflăm într-o continuă creștere datorita nivelului ridicat de orientare spre client prin intermediul tehnologiei inovatoare.
Responsabilitati Provocarea ta

 Gestionarea calitatii in zona de care raspunde
 Organizarea agentilor de calitate din subordine pentru mai buna desfasurare a activitatii acestora
 Verificarea implementarii masurilor corective si preventive
 Participarea la analizele reclamatiilor client si alertelor rezidenti si la completarea fiselor 8D
 Analizarea rebuturilor si defectelor sfirsit de linie rezultate in timpul procesului si transmiterea informatiilor grupului de lucru in vederea suprimarii lor
 Raspunde de gestionarea retusului conform procedurilor de lucru interne
 Auditeaza procesul de productie urmarind planingul stabilit
 Participa la analizele interne realizate in zona de care raspunde (PDCA FTA ,QRQC, )
 Actualizarea statisticilor pentru clienti
 Planificarea si organizarea auditului QK
 Planificarea si urmarirea realizarii auditurilor de post
 Participa alaturi de echipa la elaborarea si revizuirea planurilor de control si a AMDEC-urilor
 Identificarea si actualizarea criteriilor de inspectare (game de control , panoplii de defecte )
 Gestionarea aparatelor de masura si control (etalonare si incadrare in termen de validitate)din zona de care raspunde
 Pregatirea, realizarea si ducerea la bun sfarsit a auditurilor
Cerinte Profilul Tau

 Studii superioare tehnice;
 Minim 1-2 ani experienta in industria auto pe o pozitie similara;
 MS Office , PDCA, AMDEC (FMEA )
 Audit de proces.
 Abilitati de intelegere a desenelor tehnice
 Cunoasterea standardelor de calitate ISO 9000, ISO TS 16949 : 2002
 Limba engleza si/sau franceza fluent
 Spirit de echipa;
 Capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate;
Capacitate de adaptare la situatii noi, abilitati comunicare – flexibilitate, dinamism, rapiditate in adaptarea la cerintele companiei
Limbi straine Engleza,Franceza
Absolvent al